У місті Енськ на підприємстві „Хлорхімсинтез" сталася аварія, в наслідок якої в навколишнє середовище потрапила невстановлена кількість хлору.

Код роботи
— Г-0811119
Тип роботи
— Контрольна
Сторінок
— 20
Мова
— Українська
20 грн.

Зміст

Завдання 1
Завдання 2
Завдання 3
Список використаної літератури

Задачі

Завдання 1
У місті Енськ на підприємстві „Хлорхімсинтез" сталася аварія, в наслідок якої в навколишнє середовище потрапила невстановлена кількість хлору. Від чого на території підприємства загинув сторож та два робітника одного з цехів отримали сильне хімічне отруєння. В наслідок невмілих дій персоналу по ліквідації аварії стався повторний викид хлору, що призвело до отруєння ще двох працівників підприємства та завдання шкоди прилеглому до підприємства лісового масиву. Залишилась ймовірність повторення викидів хлору.
В таких обставинах голова обласної державної адміністрації приймає рішення про оголошення території міста Енськ зоною надзвичайної екологічної ситуації, яке було затверджено обласною Радою. Крім того, на підставі ст. 12 Закону України „Про зону надзвичайної екологічної ситуації", за погодженням з обласним управлінням охорони навколишнього природного середовища було прийнято рішення про тимчасове припиненні функціонування на даній території всіх підприємств, у виробничому циклі яких використовується хлор до проведення їх екологічної експертизи на відповідність обладнаній всім законодавчим вимогам щодо їх екологічної безпеки.
На підставі цього рішення було зупинено діяльність підприємства це-люлозно паперовий комбінат „ЕнськПапір". Директор комбінату Іваненко не зупинив функціонування підприємства, посилаючись на незаконність таких вимог і те, що його підприємство виконує всі законодавчі приписи екологічної безпеки. За невиконання рішення інспектор територіальної екологічної інспекції Громко склав протокол про адміністративне правопорушення передбачене за невиконання законних вимог посадових осіб спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру у відношенні Іваненка. Одночасно інспектор Громко звернувся до Начальника Енського РВ УМВС про забезпечення правопорядку при зупинці підприємства, через небажання керівництва комбінату виконувати рішення голови облдержадміністрації.
Дайте юридичну оцінку ситуації та правомірності дій кожної особи, що фігурує в даній ситуації. Розгляньте порядок оголошення та режим зон надзвичайної екологічної ситуації. Який порядок припинення діяльності підприємств у разі порушення ними законодавства про охорону навколишнього природного середовища?

Завдання 2.
Голова фермерського господарства Книш організував добування піску і гравію в руслі малої річки Сула для будівництва господарських споруд для потреб свого підприємства. Крім того, в умовах засухи громадянин Книш з метою створення запасів води для поливу своїх сільськогосподарських угідь самовільно перекрив малу річку Сула земельною греблею. В результаті цих дій інші підприємства, що знаходились нижче за течією не мали змоги проводити зрошувальні роботи та втратили частину врожаїв. Представники цих господарств звернулись до дільничного інспектора міліції з проханням роз’яснити законність дій гр. Книша з точки зору виконання вимог природоохо-ронного законодавства.
Вирішить справу по суті. Якими повинні бути дії дільничного інспек-тора міліції при виявленні  порушення  водного  законодавства? Які  органи державної  влади  здійснюють контроль за дотриманням водного законодавства? Які особливості режиму використання малих річок?
Додаткове запитання:
Дайте характеристику права природокористування та його види. Ви-значить особливості виникнення, зміни та припинення права спеціального природокористування.

Завдання 3
Громадянин Мазай, використовуючи весняну повінь за допомогою весельного човна зібрав 8 зайців-русаків, які через розлив ріки опинились на острівцях. Після затримання його дільничним інспектором міліції та єгерем він пояснив, що його дії цілком відповідають законодавству, оскільки в нього є посвідчення мисливця, щорічна контрольна картка обліку добутої дичини і порушень правил полювання з відміткою про сплату державного мита за поточний сезон, а також відстрільна картка до якої занесені всі добуті ним зайці.
Проаналізуйте ситуацію, що склалась. Чи є порушення законодавства про тваринний світ в діях гр. Мазая? Яких заходів повинні вжити дільничний інспектор та єгер?